NEW YORK ARM WRESTLING ASSOCIATION

43rd Annual Long Island Scottish Games
OLD WESTBURY GARDENS, OLD WESTBURY, NY.

SPONSORED BY: WHITE CASTLE HAMBURGERS

OFFICIAL RESULTS

150 LB. LIGHT WEIGHT CLASS

1ST PLACE                       VINNY CALDERONE           PORT JEFFERSON STATION, NY.

2ND PLACE                      STEVE KOSTULIAS              MINEOLA, NY.

3RD PLACE                      MIKE MURPHY                     WEST BABYLON, NY.

175 LB. MIDDLE WEIGHT CLASS

1ST PLACE                      PAUL SOG                                HUNTINGTON, NY.

2ND PLACE                     SILVERIO ESPINAL               BROOKLYN, NY.

3RD PLACE                     SEAN TOBIN                            VALLEY STREAM, NY.

200 LB. HEAVY WEIGHT CLASS

1ST PLACE                       DAN SORRESE                          WEST ISLIP, NY.

2ND PLACE                      HARRY WILSON                      BROOKLYN, NY.

3RD PLACE                       STEVE RUSSO                           BAYSHORE, NY.

SUPER HEAVY OPEN WEIGHT CLASS

1ST PLACE                       DAN SORRESE                          WEST ISLIP, NY.

2ND PLACE                      RICHARD CALERO                  BRONX, NY.

3RD PLACE                      SHAUN FREEMAN                    MASPETH, NY.

MEN 175 LB. LEFT HAND WEIGHT CLASS

1ST PLACE                        SEAN TOBIN                            VALLEY STREAM, NY.

2ND PLACE                       STEVE KOSTULIAS               MINEOLA, NY.

3RD PLACE                       MIKE MURPHY                       WEST BABYLON, NY.

MEN LEFT HAND OPEN WEIGHT CLASS

*1ST PLACE   MVP  -        KEVIN NELSON                      HOLBROOK, NY.

2ND PLACE                         SHAUN FREEMAN                MASPETH, NY.

3RD PLACE                         DAN SORRESE                       WEST ISLIP, NY.

WOMENS {R} LIGHT WEIGHT CLASS

1ST PLACE                          KATIE SERIGNESE                MILLER PLACE, NY.

2ND PLACE                         CHRISTINE HART                  LYNBROOK, NY.

3RD PLACE                         DANIELLE PAROUSE            SELDON, NY.

WOMENS {R} OPEN WEIGHT CLASS

**1ST PLACE    MVP   -     DIANE LUCAS                         SMITHTOWN, NY.

2ND PLACE                         CATHERINE CAMPOS          MASSAPEQUA, NY.

3RD PLACE                         KATE HURNEY                       BELLPORT, NY.

TEAM CHAMPIONSHIP

1ST  PLACE  LONG ISLAND     75 - POINTS

2ND PLACE  BROOKLYN            6 - POINTS

3RD PLACE  QUEENS                  4 - POINTS

*MALE MVP           KEVIN NELSON   HOLBROOK, NY.

**FEMALE MVP – DIANE LUCAS      SMITHTOWN, NY.



This site Maintained by Maenza Inc.

Copyright 2001 - NEW YORK ARM WRESTLING ASSOCIATION INC. {NYAWA} NewYorkArmWrestling.Com or nycarms.com - All rights reserved. The information contained on the NYAWA Website may not be copied, distributed, published, broadcast, rewritten or otherwise utilized for inclusion in any other website or for any commercial purpose, without prior written authority of The New York Arm Wrestling Association Inc.